Sef de echipă Igienă de noapte

by Alina Untaru

Website CSA Recruitment

Descrierea postului
Sef de echipă Igienă de noapte / Igienă

Titlul postului: Sef de echipă de igienă nocturnă
Locație: Cross Hands, Țara Galilor
Tip: normă întreagă (permanent)
Salariu: 11,68 GBP pe oră, 40 de ore pe săptămână
Program: Program 5 zile la munca, cu 2 zile libere , de la 21:00 la 5:00
Referință: NHTLCH

Scopul joburilor:

Liderul de echipă este responsabil pentru atingerea standardelor date de igienă pentru zona sa și are responsabilitatea pentru activitățile operatorilor lor de igienă. El/ea este obligat să gestioneze și să controleze curățenia fabricii pentru a atinge obiectivele date, la specificațiile și calitatea corecte.

Îndatoriri și Responsabilități:

· Menținerea standardelor de igienă, calitate și siguranță a produselor în zona desemnată pentru a îndeplini standardele de servicii pentru clienți și pentru a menține integritatea produsului

· Asigurarea că toți operatorii de igienă și de linie isi desfasoara activitatea corect, motivându-i în același timp să atingă standardele așteptate în materie de igienă și siguranță.

· Să coordoneze resursele de muncă, având personal la locul potrivit la momentul potrivit pentru a se asigura că zona este condusă la eficiența maximă a muncii

· Să analizeze și să implementeze planul săptămânal de curățare profundă pentru zona sa și să mențina o legătură strânsă cu ceilalți lideri de echipă și managerul de igienă.

· Să controleze, să organizeze și să gestioneze forța de muncă a zonei și disponibilitatea acesteia în fiecare noapte, astfel încât toate zonele să fie curățate.

· Menține și susține toate aspectele politicilor companiei, în special standardele de disciplină, comunicare și relații industriale, astfel încât stilul de management să minimizeze fluctuația personalului.

· Liderul de echipă este responsabil pentru Standardele de siguranță în tura sa. Pentru a se asigura că se efectuează zilnic un audit de siguranță.

· Să raporteze imediat Managerului de Igienă orice apariție care ar putea afecta finanțele sau securitatea Companiei sau ar putea pune numele acesteia în discredit.

· Să-și asume orice alte sarcini rezonabile și relevante, conform cerințelor managerului de igienă.

Pentru a avea succes în acest rol trebuie sa aveti:

  • Gândire concentrată asupra calității cu un grad ridicat de acuratețe / atenție la detalii
  •  Capacitatea de a reacționa la schimbările de producție
  • Capacitatea de a lucra sub presiune și de a acționa ca soluționator de probleme
  • Experienta de lucru intr-un mediu alimentar, in conditii de igiena
  •  Cunoștințe IT cu bune cunoștințe ale pachetelor Microsoft Office
  • Capacitatea de a lucra din proprie inițiativă cu capacitatea și încrederea de a lua decizii
  • Abilitatea de a lucra la ținte cu o înțelegere a KPI-urilor
  • Fiabilitate si sa fiti constiincios
  • Automotivare, ambiție și disponibilitate de a învăța
  • Abilitatea de a gestiona relațiile cu terțele părți, cu încredere de a interacționa cu reprezentanți de profil înalt a clienților

Rolul este o poziție calificată / de lider de echipă și s-ar potrivi în mod ideal unui candidat cu experiență într-un rol de lider de echipă / de supervizare anterior în Igienă, Curățare, Producție, Producție alimentară sau FMCG.

Dacă acest rol sună interesant, atunci ne-ar plăcea să auzim vesti de la dvs. Pentru a aplica, faceți clic pe linkul „Aplicați acum”  și urmați instrucțiunile pentru a ne trimite cererea dumneavoastră.

Tipuri de locuri de muncă: cu normă întreagă, permanentă

Salariu: 11,68 GBP pe oră

Alina Untaru face parte din echipa de recrutare pentru CSA Service Group, un furnizor important de servicii de recrutare și facilități.